Yağ Filtresi Değişimi

Yağ Filtresi Değişimi

Araç ve motor sağlığı için son derece önemli olan yağ ve filtre değişimi düzenli aralıklar ile değiştirilmelidir. Bu sayede aracınızın motoru stabil ve performanslı bir şekilde çalışmaya devam eder. Değişimin sağladığı avantajların yanında motor ömrünün uzatılması da bulunmaktadır.

  Motor içerisinde aşınmaya maruz kalacak olan parçaları koruyan motor yağı son derece büyük önem taşımaktadır. Düzenli aralıklar ile kontrol edilmesi gereken motor yağı ve filtresi servisimizde değiştirilebilmektedir. Tüm araçlara uygun olan birçok farklı motor yağı arasından aracınız için en uygun olanı seçiyoruz.
Bu tercihi yaparken birinci sınıf kalitede olan ürünleri tercih ediyoruz. Bu sayede aracınızı çok daha performanslı bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanabiliyorsunuz. Siz de araç ve motor sağlığınız için servisimizi tercih edebilirsiniz. Yağ filtresi değişimi yaptıracaksanız. Msn otomotiv Bosch car service güvencesi ile uygun maliyetli yağ ve filtre değişimi hizmeti alacağınızı unutmayın.

Yağ & Filtre Değişiminin Önemi

  Yağ ve yağ filtresi değişimine dikkat ederek aracınızın performansını arttırmakla kalmayıp motorunuzun ömrünü de uzatabilirsiniz. Verim ve tasarruf açısından son derece büyük önem taşıyan yağ filtresi aynı zamanda motor içerisinde yer alan hareketli bileşenlerinde deforme olmasını engelleyecektir. Bu sayede motorunuz çok daha iyi performans gösterirken aynı zamanda aşınmaya karşı da korunmuş olacaktır.

  Servisimiz içerisinde tüm filtre değişimi işlemlerini yapabilir ve motor yağını da değiştirebilirsiniz. Motor yağı olarak aracınıza uygun olan birinci sınıf ürünleri kullanmaktayız. Aynı zamanda kullanacağınız döneme yönelik tüm sıcaklıklara uygun olan motor yağlarını tercih etmeye özen gösteriyoruz. Bu sayede aracınızı tüm mevsim dönemleri içerisinde verimli ve stabil bir şekilde kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Siz de servisimizi ziyaret ederek yağ ve filtre değişimi konusunda sunduğumuz hizmetten yararlanabilirsiniz. Unutmayın ki bu işelmler oto motor bakımı konusunda önem arz etmektedir.

Araç Filtre Bakımı

  Araç filtre bakımı aracın motor ömrünü uzatan ve performansını arttıran en önemli bakımlar arasında yer almaktadır. Özellikle yağ filtresi bu konuda büyük önem taşımaktadır. Yağ filtresi ile aracın içerisinde bulunan motor yağı çok daha verimli bir şekilde performans gösterebilmektedir. Oto periyodik bakım türlerinden olan araç filtre bakımında hangi filtre tiplerinin olduğunu tanıyalım.

Araç içerisinde yer alan filtreler şu şekilde sıralanabilir;


  • Yağ filtresi
  • Polen filtresi
  • Hava filtresi
  • Benzin filtresi

  Yukarıda yer alan filtreler aynı yağ filtresi gibi araç için büyük önem taşımaktadır. Siz de yağ ve filtre değişimi yaparken ayrıca araç içerisinde yer alan tüm filtreleri de gözden geçirmeyi unutmayınız. Çekmeköy araç filtre bakımı hizmeti için servisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Konular

Oto Periyodik Bakımda Neler Değişir

Oto Periyodik Bakımda Neler Değişir

Periyodik bakım araçlarda öncül hazırlıkların yapıldığı ve hasar tespit/onarım işlemlerinin gerçekleştirildiği iki ana kategoriden oluşan tamiratların tümünü ifade eder. Belirli Km ve zaman aralıklarıyla yapılan periyodik bakımların ana amacı; araçların çalışma düzeneğini koruma altına alarak eskiyen parçaların ve sıvıların değişimi yapmaktır. Oto periyodik bakım işlemleri kapsamında değişimi ve kontrolü yapılan parçalar ile genel uygulamalar şu şekilde sıralanabilir: • Hava filtreleri kontrolü/ değişimi • Yağ filtresi kontrolü/ değişimi • Polen filtreleri kontrolü/ deği...

Rehbere git

15 Adımda Araç Nasıl Kontrol Edilir

Yukarıdaki adımların hepsi 15 adımlı kontrol sürecinin içerisinde yer almaktadır. Siz de kurumsal ve kaliteli firmaları tercih ederek bu avantajlı ve detaylı kontrol sisteminden faydalanabilirsiniz. Servisimizde de hali hazırda uygulanan bu işlem sayesinde pratik bir şekilde aracın neredeyse tüm sistemleri kontrol edilmektedir. Siz de aracınızı rutin bakımlar ve kontroller için servisimize getirebilir ve 15 adımlı kontrol sisteminden faydalanabilirsiniz.

Rehbere git
15 Adımda Araç Nasıl Kontrol Edilir
Marş Dinamosu Arızası

Marş Dinamosu Arızası

Rehbere git

Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Akü kışın donmaması için kış mevsimine kadar düzenli yapılan araç bakım hizmeti çok önemlidir. Araç sahiplerinin düzenli ve belirli aralıklarla uzman bir firmaya araç bakımı yaptırması, kış mevsiminde de akünün etkilenmemesi demektir. Aksi takdirde ihmal edilen araç bakımı, özellikle havaların soğumasıyla etkisini gösteren kış mevsiminde akünün donmasına neden olacaktır. Akünün donması ise aracın sürüş performansını doğrudan olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Aracın sürüş gerçekleştirmesi için gerekli olan tüm parçalar, aküye bağlıdır. U nedenle de akü kontrolü ve araç bak...

Rehbere git
Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir