Fren Tamir Onarım

Fren Tamir Onarım

Sürüş güvenliği kriterlerinin temel mekanizmaları fren sistemleridir. Zamanla kullanıma bağlı olarak gelişen aşınmalar, hasar kaynaklı arızalar nedeniyle fren onarım işlemlerine ihtiyaç duyulabilir. Manuel fren sistemleri başta olmak üzere tüm akıllı fren sistemleri ve kontrol mekanizmaları belirli aralıklarla bakım gerektirir.

  Kullanım sıklığına bağlı olarak periyodik bakımların konusu olan fren bakım işlemleri; ani hasarlar sonrasında da uygulanmaktadır. Her iki kategori için de fren onarım işlemlerinin alan uzmanı ekipler tarafından uygulanması kullanım güvenliği açısından önem taşır. Orijinal malzeme ve uzman ekip desteği sunan servis sağlayıcılar, araç sahiplerinin birincil tercihi olmalıdır. Çekmeköy oto fren servisimize davetlisiniz.

Fren Onarım Uygulamaları

  Güvenli sürüş deneyiminin sürücü tarafından uygulanması gereken kuralları dışındaki tüm gereklilik; araçların sağlıklı işleyişiyle ilgilidir. Bu nedenle fren mekanizmalarının kusursuz işleyişi güvenli sürüş deneyiminin vazgeçilmez unsurudur. Herhangi bir arıza veya yıpranma sonrası fren onarım işlemlerinde bu kusursuz işleyişin gerçekleşmesi için profesyonel çalışmalar yapılmalıdır. Uzman ekipman ve orijinal malzeme kullanımı fren sistemlerinde eksiksiz çalışma düzeneği sağlanması için önem taşır. Fren bakımında uygulanan adımlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Mekanik fren sistemi kontrolü
  • Balata kontrolleri/ değişimi
  • Rot balans Kontrollleri/ değişimi
  • Hidrolik kontrolü/ değişimi
  • Sıvı kontrolleri/ dolumu
  • Akıllı fren sistemleri bakım/ onarımı
  Fren onarım işlemlerinin temel unsuru kullanım güvenliğinde maksimum verim sağlamaktır. Hasar veya arızadan sebep işlevini kaybeden fren mekanizmalarının doğru çözümlerle onarılması; yolcu ve trafik güvenliğine katkı sunar. Her araç modelinde bulunan manuel fren sistemlerinin yanı sıra; son yılların araç tasarımları için nitelikli çalışma alanlarından biri olan akıllı fren sistemleri de bakım uygulamalarında farklı bir alan uzmanlığı gerektirir. Çekmeköy oto fren bakımı personelimiz ile Çekmeköy oto servisimizde hizmetinizdeyiz.

Akıllı Fren Sistemleri

  Yeni nesil araç modellerinin tasarım harikaları arasında yer alan akıllı fren sistemleri; bakım ve onarım işlemleri için alan yetkinliği gereken çalışmalardan biridir. Hem yönetim hem de mekanik bakımdan fren onarım hizmetlerinde uzman ekiplerin akıllı fren sistemleri konusunda etkin tecrübeye sahip olması gerekir. Çünkü bu sistemler işleyiş ve bağlantı bakımından hassas dengelere sahiptir. Dolayısıyla tüm araç bakım hizmetlerinde olduğu gibi akıllı fren sistemlerinin bakım ve onarımında da yetkili hizmet sağlayıcılar tercih edilmelidir.

İlgili Konular

Marş Dinamosu Arızası

Marş Dinamosu Arızası

Rehbere git

Oto Periyodik Bakımda Neler Değişir

Periyodik bakım araçlarda öncül hazırlıkların yapıldığı ve hasar tespit/onarım işlemlerinin gerçekleştirildiği iki ana kategoriden oluşan tamiratların tümünü ifade eder. Belirli Km ve zaman aralıklarıyla yapılan periyodik bakımların ana amacı; araçların çalışma düzeneğini koruma altına alarak eskiyen parçaların ve sıvıların değişimi yapmaktır. Oto periyodik bakım işlemleri kapsamında değişimi ve kontrolü yapılan parçalar ile genel uygulamalar şu şekilde sıralanabilir: • Hava filtreleri kontrolü/ değişimi • Yağ filtresi kontrolü/ değişimi • Polen filtreleri kontrolü/ deği...

Rehbere git
Oto Periyodik Bakımda Neler Değişir
Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir

Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir

Çevre şartlarının en zorlu koşulları kış aylarında yaşanmaktadır. Dolayısıyla araçlar için de performans bakımından en fazla desteğe ihtiyaç duyulan dönem kış aylarıdır. Rüzgarlı, soğuk ve yağışlı geçen bu mevsimin teknik teçhizat üzerinde olumsuz bir etkisi bulunur. Dolayısıyla araç bakım periyotları arasında da kış bakımları oldukça önemli bir yere sahiptir. Kışın araçta kontrol edilmesi gerekenler ve mutlak ayarlardan bazıları şunlardır: Lastik kontrolleri yapılmalı ve kış lastiği kullanılmalıdır Motor yağı kontrolü yapılarak gerekirse değiştirilmelidir Motor hava fil...

Rehbere git

Müşür Arızası

Rehbere git
Müşür Arızası