Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

  Akü kışın donmaması için kış mevsimine kadar düzenli yapılan araç bakım hizmeti çok önemlidir. Araç sahiplerinin düzenli ve belirli aralıklarla uzman bir firmaya araç bakımı yaptırması, kış mevsiminde de akünün etkilenmemesi demektir. Aksi takdirde ihmal edilen araç bakımı, özellikle havaların soğumasıyla etkisini gösteren kış mevsiminde akünün donmasına neden olacaktır.

 Msn Otomotiv olarak  Akünün donması ise aracın sürüş performansını doğrudan olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Aracın sürüş gerçekleştirmesi için gerekli olan tüm parçalar, aküye bağlıdır. Bu nedenle de akü kontrolü ve araç bakımı sizi pek çok istenmeyen durumdan kurtaracaktır. Bu konuda uzman ve deneyimli firmalardan yardım almanız gerekiyor. Web sitemizde bulunan iletişim bilgileri üzerinden firmamıza ulaşabilir ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı ilgi sahibi alabilirsiniz. Akü garanti koşulları arasında periyodik bakım yapılmış olması da değerlendirmeye alınmaktadır. Msn otomotiv Bosch car service, orjinal yedek parça konusunda da yanınızdadır.

Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Akü Kışın Donmaması İçin Neler Yapılmalı

Akü Kışın Donmaması İçin Neler Yapılmalı

  Araçların kalbi olarak nitelendirilen akü kışın donmaması için önceliğiniz her zaman araç bakımı olmalıdır. Aracınızın bakımını üstlenecek olan uzman kişiler tarafından belirli periyotlarla aracınız bakım işlemi görmelidir. Araç bakımın yaptırmanıza rağmen aracınızı sık sık kullanmama durumu söz konusu olabilir. Bu durum da aracın sık sık kullanılmıyor olması da akünün sağlığını olumsuz etkiler. Bu nedenle yine belirli aralıklarla 10-15 dakika gibi sürelerde aracınızı çalıştırmanız tavsiye edilir. Bu esnada Kalorifer ve radyo kullanımının da az olmasına dikkat edebilirsiniz. Kalorifer ve radyo gibi ekipmanlar, akü üzerinde yorucu bir etkiye sahiptir.  Ne kadar az çalışırsa akü için de bir o kadar iyi olacaktır. 

  Akünün saf su seviyesini sık sık kontrol etmek ve açık varsa kapatılması da akünün donmaması için önemlidir. Ayrıca tüm bu adımların yanı sıra aracınızı soğuktan korumanız da akü için önemli bir ayrıntıdır. Özellikle havaların ısısı düştüğünde ve kış mevsiminde aracınızı kapalı bir alanda tutmaya özen göstermelisiniz. Aracınızın kapalı bir alanda olması akünün soğuktan korunmasına yardımcı olacaktır. Garaj ya da oto park hangisi size uygunsa aracınızı kış mevsiminde o alanlarda bırakmaya özen gösterin. Firmamız akü kışın donmaması konusunda sizlere yardımcı olabilir. Bunun için web sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Akü Kışın Donmaması İçin Neler Yapılmalı