Oto Aydınlatma

Oto Aydınlatma

Güvenli sürüş kriterlerinin karşılanması ve görüş berraklığının sağlanması bakımından araçlardaki en işlevsel sistemler aydınlatma sistemleridir.

  Aydınlatma sistemleri kontrolü belirli aralıklarla bakımlar esnasında uygulanır. Sürüş sırasında güvenli mesafenin korunması, fren sırasında trafik güvenliği için diğer araçların haberdar edilmesi, dönüşlerde sinyal verme işlemleri gibi pek çok işlev için aydınlatma sistemleri kullanılır.

  Kabin içi aydınlatma işlevi de bu aydınlatma sistemlerinin türlerinden biridir. Aydınlatma sistemleri kontrolü ışıklandırma ve ikaz lambalarının sağlıklı çalışabilmesi adına düzenli şekilde yapılmalıdır. Olası hasar, arıza durumlarında orijinal malzeme kullanılarak değişim sağlanmalıdır. Oto aydınlatma ve oto elektrik sistemelri bakımı konusunda uzmanlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Araç Bakım Uygulamaları

  Oto bakım işlemlerinde pek çok kategoride sayısız işlem mevcuttur. Bu işlemlerden bazıları aracın çalışma performansıyla, bazıları sürüş güvenliğiyle bazıları da kullanım konforuyla ilgilidir. Ancak hangi amaçla olursa olsun araç bakım uygulamalarında nitelikli işlem ve orijinal malzeme kullanımı kritik önem taşır. Aydınlatma sistemleri kontrolü ve değişiminden lastik balans ayarlarına kadar tüm onarım/bakım işlemleri bu prensiple yapılmalıdır. Oto aydınlatma sistemleri bakımı yanı sıra bahar bakımı ve periyodik araç bakım uygulamalarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Elektrik elektronik sistemleri bakımı/ onarımı
  • Akü bakımı/ dolumu
  • Motor sıvıları kontrolü
  • Klima sistemleri bakımı/ onarımı
  • Motor performans ölçümü
  • Aydınlatma sistemleri kontrolü / onarımı
  Araç bakımında etkili çözüm uygulamaları ve nitelikli hasar onarım çalışmaları için hizmet alınan firmanın yetkili kategoride yer alması gerekir. Çünkü bakım ve onarım işlemlerinde nitelikli planlamalara ve orijinal malzeme/ ekipman kullanımına ihtiyaç vardır. Yetkili hizmet sağlayıcılardan alınan araç bakım hizmetleri, uygulama sonrası garantili kullanım hakkından faydalanılmasını sağlar.

Aydınlatma Sistemleri Kontrolü ve Önemi

  Araç kullanırken sağlanması gereken görüş berraklığı ve aydınlatma için gereken sistemlerin bakımı, yolculuk/ trafik güvenliğinde vazgeçilmez unsurlar arasında yer alır. Zamanla aşınan, tozlanan ve kirlenen farların temizliğinden zayıf lambaların değişimine, yıpranmış elektronik bağlantılar sebebiyle aydınlatma işlevini yapamayan parçalardan kabin içi ışıkların bakımına kadar tüm aydınlatma sistemleri kontrolü, yolculuk ve trafik güvenliği için önem taşır. Aynı zamanda akü sağlığının test edilmesi için de önemli gözetim araçlarından biri olan aydınlatma sistemleri sayesinde; zayıf akü performansları kolaylıkla tespit edilebilir.

İlgili Konular

Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Akü kışın donmaması için kış mevsimine kadar düzenli yapılan araç bakım hizmeti çok önemlidir. Araç sahiplerinin düzenli ve belirli aralıklarla uzman bir firmaya araç bakımı yaptırması, kış mevsiminde de akünün etkilenmemesi demektir. Aksi takdirde ihmal edilen araç bakımı, özellikle havaların soğumasıyla etkisini gösteren kış mevsiminde akünün donmasına neden olacaktır. Akünün donması ise aracın sürüş performansını doğrudan olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Aracın sürüş gerçekleştirmesi için gerekli olan tüm parçalar, aküye bağlıdır. U nedenle de akü kontrolü ve araç bak...

Rehbere git

Müşür Arızası

Rehbere git
Müşür Arızası
Marş Dinamosu Arızası

Marş Dinamosu Arızası

Rehbere git

15 Adımda Araç Nasıl Kontrol Edilir

Yukarıdaki adımların hepsi 15 adımlı kontrol sürecinin içerisinde yer almaktadır. Siz de kurumsal ve kaliteli firmaları tercih ederek bu avantajlı ve detaylı kontrol sisteminden faydalanabilirsiniz. Servisimizde de hali hazırda uygulanan bu işlem sayesinde pratik bir şekilde aracın neredeyse tüm sistemleri kontrol edilmektedir. Siz de aracınızı rutin bakımlar ve kontroller için servisimize getirebilir ve 15 adımlı kontrol sisteminden faydalanabilirsiniz.

Rehbere git
15 Adımda Araç Nasıl Kontrol Edilir