15 Adım Kontrolü

15 Adım Kontrolü

15 adım kontrolü tüm araçlar için mutlaka yapılması gereken bir hizmet ve çalışmadır.

Araç bakımları olası muhtemel sorunların en uygun çözümüdür. Düzenli bakımı yapılan araçlar çok fazla masraf çıkarmaz. Aynı zamanda bu araçlarla yolculuk yapmak daha güvenlidir. Araçların her zaman emniyetli ve yüksek performanslı olması için düzenli bakımlar vardır. Buna ek olarak takviye bakım çalışmaları da çok olumlu sonuç vermektedir.

15 adımda gerçekleşen ve aracın pek çok sistemini kapsayan bakımlar, sorunların uygun ve ekonomik çözümüne katkı sağlar. Bakımlar genelde pratik kontrol şeklinde olduğu için çabuk biter ve hiç umulmadık sorunların açığa çıkarılmasını sağlar. Böylece araçlar kötü sürprizlerle karşılaşmaz.

15 Adım Kontrolü Aşamaları

15 adım kontrolü aracın pek çok farklı sistem ve parçasını kapsar. Çoğu parça ve sistem bu bakımla beraber incelenir ve ancak bu şekilde hiç umulmadık sorunların tespiti mümkün olur. Bakım aşamalarında:
 •          Elektrik sistemleri,
 •          Elektronik sistemleri,
 •          Aydınlatma sistemleri,
 •          Lastikler,
 •          Rot balans,
 •          Mekanik sistemler,
 •          Alt gövde gözden geçirilir.
 •          Korna kontrolü,
 •          Silecek kontrolü,
 •          Sıvıların kontrolü,
 •          Klima kontrolü,
 •          Kaporta kontrolü,
 •          Motor kontrolü,
 •          Akü görsel muayenesi yapılır.
 •          Görsel fren muayenesi yapılır.
İnceleme ve değerlendirme yapan uzmanlarımız, arıza ve sorunların çok hızlı şekilde tespitini yapar. Bu sayede araçların konfor ve güvenlik açısından daha iyi durumda olması sağlanmış olur. Bakım konusunda işine alışık olan ekiplerimiz bu sürecin hızlı ve sorunsuz tamamlanmasına yardımcı olur. Bakım aşamalarında tespit edilen sorunlar büyük bir hızla giderilir.
 

15 Adım Kontrolü Neden Önemlidir?

15 adım kontrolü pek çok açıdan çok önemli hizmetler arasında yer alır. Yılın belli zamanlarında gerçekleşen periyodik bakımlar, araçların eksiklerini ortaya çıkarma konusunda önem arz eder. 15 adımda gerçekleşen bakım ve kontrol hizmeti ise dikkatten kaçan sorunların ortaya çıkmasına yardım sağlar. Böylesine kapsamlı bir bakım çözümü ile araçların daha emniyetli şekilde ulaşım imkânı elde etmesi söz konusu olur.
 
Dikkatlerden kaçmış pek çok sorunun ortaya çıkarılmasında bu tür bakımlar önemli görev üstlenir. Uzman ekipler ve yüksek servis teknolojisi ile yıllardan beri bu konuda çözüm yaratmak durumundayız. Oluşturduğumuz pratik çözümler sayesinde, araçlarınız daha emniyetli ve güvenli şekilde yollara çıkma şansı bulur. Beklenmedik ve istenmeyen sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız, servisimize uğrayıp düzenli bakım konusunda yardım alabilirsiniz. Ekonomik ve avantajlı bakım hizmetlerimiz sayesinde, aracınızın performansında önemli bir artış görebilirsiniz.
 

İlgili Konular

Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Akü kışın donmaması için kış mevsimine kadar düzenli yapılan araç bakım hizmeti çok önemlidir. Araç sahiplerinin düzenli ve belirli aralıklarla uzman bir firmaya araç bakımı yaptırması, kış mevsiminde de akünün etkilenmemesi demektir. Aksi takdirde ihmal edilen araç bakımı, özellikle havaların soğumasıyla etkisini gösteren kış mevsiminde akünün donmasına neden olacaktır. Akünün donması ise aracın sürüş performansını doğrudan olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Aracın sürüş gerçekleştirmesi için gerekli olan tüm parçalar, aküye bağlıdır. U nedenle de akü kontrolü ve araç bak...

Rehbere git

Oto Periyodik Bakımda Neler Değişir

Periyodik bakım araçlarda öncül hazırlıkların yapıldığı ve hasar tespit/onarım işlemlerinin gerçekleştirildiği iki ana kategoriden oluşan tamiratların tümünü ifade eder. Belirli Km ve zaman aralıklarıyla yapılan periyodik bakımların ana amacı; araçların çalışma düzeneğini koruma altına alarak eskiyen parçaların ve sıvıların değişimi yapmaktır. Oto periyodik bakım işlemleri kapsamında değişimi ve kontrolü yapılan parçalar ile genel uygulamalar şu şekilde sıralanabilir: • Hava filtreleri kontrolü/ değişimi • Yağ filtresi kontrolü/ değişimi • Polen filtreleri kontrolü/ deği...

Rehbere git
Oto Periyodik Bakımda Neler Değişir
Fren Balatası Bitti Nasıl Anlaşılır?

Fren Balatası Bitti Nasıl Anlaşılır?

Fren balataları, aracınızın güvenliğinde hayati bir rol oynar. Bu küçük, ancak önemli parçalar, aracınızın durmasını sağlayan fren sisteminin temel bileşenlerindendir. Zamanla, fren balataları aşınır ve bu, hem sürüş güvenliğinizi hem de aracınızın performansını doğrudan etkileyebilir. Fren balatalarının ne zaman değiştirileceğini bilmek, aracınızı güvenli ve verimli bir şekilde kullanmanın anahtarıdır. Bu yazıda, fren balatalarının ömrünün ne zaman dolduğunu, bunun nasıl anlaşılacağını ve balatalar tamamen bittiğinde ortaya çıkabilecek durumları detaylı bir şekilde ele ala...

Rehbere git

Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir

Çevre şartlarının en zorlu koşulları kış aylarında yaşanmaktadır. Dolayısıyla araçlar için de performans bakımından en fazla desteğe ihtiyaç duyulan dönem kış aylarıdır. Rüzgarlı, soğuk ve yağışlı geçen bu mevsimin teknik teçhizat üzerinde olumsuz bir etkisi bulunur. Dolayısıyla araç bakım periyotları arasında da kış bakımları oldukça önemli bir yere sahiptir. Kışın araçta kontrol edilmesi gerekenler ve mutlak ayarlardan bazıları şunlardır: Lastik kontrolleri yapılmalı ve kış lastiği kullanılmalıdır Motor yağı kontrolü yapılarak gerekirse değiştirilmelidir Motor hava fil...

Rehbere git
Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir