Oto Tamir ve Bakım

Oto Tamir ve Bakım

Oto bakım işlemleri uzun ömürlü ve konforlu bir sürüş deneyiminin vazgeçilmez hizmetleridir.

  Düzenli şekilde bakımı yapılan ve bu bakımlarda profesyonel ekipman kullanımı ile uzman hizmet yer alan araç onarımı işlemleri; araçların korunmasını sağlar. Alınan hizmetlerin kategorisi ne olursa olsun alanda yetkin firmalar tercih edilmelidir. Hasar sonrası onarım işlemlerinden rutin bakım hizmetlerine, motor performans yükseltme çalışmalarından arıza tespit işlemlerine kadar tüm araç onarımı uygulamaları; teknik bilgi, sektörel tecrübe ve yetkili firma niteliği gerektirir. Çekmeköy oto bakım ve onarım noktasında Bosch car service ve Msn otomotiv işbirliği ile hizmetinizdeyiz.

Araçlarda Periyodik Bakım

  Oto bakımlarının düzenli aralıklarla yapıldığı ve iki ana kategoride incelenen periyodik bakımlar; araç kullanım ömrüne en fazla katkı sunan bakım türleridir. Araç onarımı ve bakımı işlemlerinin tamamında olduğu gibi periyodik bakım işlemlerinde de alan yetkilisi firmalardan hizmet alma; onarım sonrası garanti açısından önemlidir. Periyodik bakımlarda yapılan işlemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Motor bakımları/ performans ölçümü
  • Elektrik elektronik bakım/ onarımı
  • Klima sistemleri bakımı
  • Lastik bakımları
  • Fren sistemleri denetimi/ bakımı
  • Sıvı kontrolleri/ dolumu
  • Genel araç onarımı / bakımı
  Uzun ömürlü ve sağlıklı bir araç kullanımının sırrı, periyodik bakımların eksiksiz şekilde yapılmasında gizlidir. Bu bakımlar araçların tüm teknik teçhizatının güvenli şekilde korunmasını sağlar. Aynı zamanda kullanım kaynaklı hasar ve aşınmalar sonrası değişen orijinal parçalar performans yüksekliğini destekler. Periyodik bakımların nitelikli şekilde yapılması ağır bakımlar sırasında ortaya çıkabilecek sorun ve riskleri en aza indirir. Böylece mali açıdan da tasarruf sağlamaktadır. Çekmeköy oto bakım ve onarım hizmeti için randevu almanız yeterli.

Araç Onarımı Uygulamaları

  Otomobil ve diğer motorlu taşıtların bakım/ onarımında araç sahiplerinin düzenli ve profesyonel servis hizmeti almaları; hem maddi hem de vakti kazanç elde etmelerini sağlar. Yapılan araç onarımı işlemlerinin profesyonel şekilde kurgulanması ve orijinal malzeme kullanılarak uygulanması uzun vadede yüksek performanslı kullanımı garanti eder. Böylece maddi tasarruf sağlanır.

  Uzman ekiplerin sunduğu nitelikli planlama ve uygulamalar sayesinde de vakti tasarrufa katkı sunulur. Acemice müdahalelerin aksine uzmanların kurguladıkları tespit ve bakım işlemleri nokta atışı özellik taşır ve kısa sürede sorunların çözülmesi için nitelikli çözümler uygulanır. Bu nitelikli çözümler ve nokta atışı tespitler ile aracın garanti kapsamında onarımı gerçekleştirilir.

İlgili Konular

Oto Periyodik Bakımda Neler Değişir

Oto Periyodik Bakımda Neler Değişir

Periyodik bakım araçlarda öncül hazırlıkların yapıldığı ve hasar tespit/onarım işlemlerinin gerçekleştirildiği iki ana kategoriden oluşan tamiratların tümünü ifade eder. Belirli Km ve zaman aralıklarıyla yapılan periyodik bakımların ana amacı; araçların çalışma düzeneğini koruma altına alarak eskiyen parçaların ve sıvıların değişimi yapmaktır. Oto periyodik bakım işlemleri kapsamında değişimi ve kontrolü yapılan parçalar ile genel uygulamalar şu şekilde sıralanabilir: • Hava filtreleri kontrolü/ değişimi • Yağ filtresi kontrolü/ değişimi • Polen filtreleri kontrolü/ deği...

Rehbere git

Fren Balatası Bitti Nasıl Anlaşılır?

Fren balataları, aracınızın güvenliğinde hayati bir rol oynar. Bu küçük, ancak önemli parçalar, aracınızın durmasını sağlayan fren sisteminin temel bileşenlerindendir. Zamanla, fren balataları aşınır ve bu, hem sürüş güvenliğinizi hem de aracınızın performansını doğrudan etkileyebilir. Fren balatalarının ne zaman değiştirileceğini bilmek, aracınızı güvenli ve verimli bir şekilde kullanmanın anahtarıdır. Bu yazıda, fren balatalarının ömrünün ne zaman dolduğunu, bunun nasıl anlaşılacağını ve balatalar tamamen bittiğinde ortaya çıkabilecek durumları detaylı bir şekilde ele ala...

Rehbere git
Fren Balatası Bitti Nasıl Anlaşılır?
Müşür Arızası

Müşür Arızası

Rehbere git

Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Akü kışın donmaması için kış mevsimine kadar düzenli yapılan araç bakım hizmeti çok önemlidir. Araç sahiplerinin düzenli ve belirli aralıklarla uzman bir firmaya araç bakımı yaptırması, kış mevsiminde de akünün etkilenmemesi demektir. Aksi takdirde ihmal edilen araç bakımı, özellikle havaların soğumasıyla etkisini gösteren kış mevsiminde akünün donmasına neden olacaktır. Akünün donması ise aracın sürüş performansını doğrudan olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Aracın sürüş gerçekleştirmesi için gerekli olan tüm parçalar, aküye bağlıdır. U nedenle de akü kontrolü ve araç bak...

Rehbere git
Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir