Oto Tamir ve Bakım

Oto Tamir ve Bakım

Oto bakım işlemleri uzun ömürlü ve konforlu bir sürüş deneyiminin vazgeçilmez hizmetleridir.

  Düzenli şekilde bakımı yapılan ve bu bakımlarda profesyonel ekipman kullanımı ile uzman hizmet yer alan araç onarımı işlemleri; araçların korunmasını sağlar. Alınan hizmetlerin kategorisi ne olursa olsun alanda yetkin firmalar tercih edilmelidir. Hasar sonrası onarım işlemlerinden rutin bakım hizmetlerine, motor performans yükseltme çalışmalarından arıza tespit işlemlerine kadar tüm araç onarımı uygulamaları; teknik bilgi, sektörel tecrübe ve yetkili firma niteliği gerektirir. Çekmeköy oto bakım ve onarım noktasında Bosch car service ve Msn otomotiv işbirliği ile hizmetinizdeyiz.

Araçlarda Periyodik Bakım

  Oto bakımlarının düzenli aralıklarla yapıldığı ve iki ana kategoride incelenen periyodik bakımlar; araç kullanım ömrüne en fazla katkı sunan bakım türleridir. Araç onarımı ve bakımı işlemlerinin tamamında olduğu gibi periyodik bakım işlemlerinde de alan yetkilisi firmalardan hizmet alma; onarım sonrası garanti açısından önemlidir. Periyodik bakımlarda yapılan işlemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Motor bakımları/ performans ölçümü
  • Elektrik elektronik bakım/ onarımı
  • Klima sistemleri bakımı
  • Lastik bakımları
  • Fren sistemleri denetimi/ bakımı
  • Sıvı kontrolleri/ dolumu
  • Genel araç onarımı / bakımı
  Uzun ömürlü ve sağlıklı bir araç kullanımının sırrı, periyodik bakımların eksiksiz şekilde yapılmasında gizlidir. Bu bakımlar araçların tüm teknik teçhizatının güvenli şekilde korunmasını sağlar. Aynı zamanda kullanım kaynaklı hasar ve aşınmalar sonrası değişen orijinal parçalar performans yüksekliğini destekler. Periyodik bakımların nitelikli şekilde yapılması ağır bakımlar sırasında ortaya çıkabilecek sorun ve riskleri en aza indirir. Böylece mali açıdan da tasarruf sağlamaktadır. Çekmeköy oto bakım ve onarım hizmeti için randevu almanız yeterli.

Araç Onarımı Uygulamaları

  Otomobil ve diğer motorlu taşıtların bakım/ onarımında araç sahiplerinin düzenli ve profesyonel servis hizmeti almaları; hem maddi hem de vakti kazanç elde etmelerini sağlar. Yapılan araç onarımı işlemlerinin profesyonel şekilde kurgulanması ve orijinal malzeme kullanılarak uygulanması uzun vadede yüksek performanslı kullanımı garanti eder. Böylece maddi tasarruf sağlanır.

  Uzman ekiplerin sunduğu nitelikli planlama ve uygulamalar sayesinde de vakti tasarrufa katkı sunulur. Acemice müdahalelerin aksine uzmanların kurguladıkları tespit ve bakım işlemleri nokta atışı özellik taşır ve kısa sürede sorunların çözülmesi için nitelikli çözümler uygulanır. Bu nitelikli çözümler ve nokta atışı tespitler ile aracın garanti kapsamında onarımı gerçekleştirilir.

İlgili Konular

Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Akü kışın donmaması için kış mevsimine kadar düzenli yapılan araç bakım hizmeti çok önemlidir. Araç sahiplerinin düzenli ve belirli aralıklarla uzman bir firmaya araç bakımı yaptırması, kış mevsiminde de akünün etkilenmemesi demektir. Aksi takdirde ihmal edilen araç bakımı, özellikle havaların soğumasıyla etkisini gösteren kış mevsiminde akünün donmasına neden olacaktır. Akünün donması ise aracın sürüş performansını doğrudan olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Aracın sürüş gerçekleştirmesi için gerekli olan tüm parçalar, aküye bağlıdır. U nedenle de akü kontrolü ve araç bak...

Rehbere git

Müşür Arızası

Rehbere git
Müşür Arızası
15 Adımda Araç Nasıl Kontrol Edilir

15 Adımda Araç Nasıl Kontrol Edilir

Yukarıdaki adımların hepsi 15 adımlı kontrol sürecinin içerisinde yer almaktadır. Siz de kurumsal ve kaliteli firmaları tercih ederek bu avantajlı ve detaylı kontrol sisteminden faydalanabilirsiniz. Servisimizde de hali hazırda uygulanan bu işlem sayesinde pratik bir şekilde aracın neredeyse tüm sistemleri kontrol edilmektedir. Siz de aracınızı rutin bakımlar ve kontroller için servisimize getirebilir ve 15 adımlı kontrol sisteminden faydalanabilirsiniz.

Rehbere git

Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir

Çevre şartlarının en zorlu koşulları kış aylarında yaşanmaktadır. Dolayısıyla araçlar için de performans bakımından en fazla desteğe ihtiyaç duyulan dönem kış aylarıdır. Rüzgarlı, soğuk ve yağışlı geçen bu mevsimin teknik teçhizat üzerinde olumsuz bir etkisi bulunur. Dolayısıyla araç bakım periyotları arasında da kış bakımları oldukça önemli bir yere sahiptir. Kışın araçta kontrol edilmesi gerekenler ve mutlak ayarlardan bazıları şunlardır: Lastik kontrolleri yapılmalı ve kış lastiği kullanılmalıdır Motor yağı kontrolü yapılarak gerekirse değiştirilmelidir Motor hava fil...

Rehbere git
Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir