Oto Güvenlik Sistemleri

Oto Güvenlik Sistemleri

Sürüş güvenliğinin en mühim destekçisi araç güvenliğinin sağlanmasıdır. Düzenli şekilde kontrolü yapılmayan ve arızalarına nitelikli çözümlerle müdahale edilmeyen araçlarda zamanla kullanım riskleri ortaya çıkabilir.

  Bu durum yolculuk ve trafik güvenliğinin de riske girmesine neden olur. Öte yandan trafikte seyir güvenliğini sağlayan önemli güvenlik tasarımları sayesinde kullanım risklerinin en aza indirilmesi mümkündür. Araç güvenliği kontrolü kapsamında geliştirilen teknolojiler bu alandaki en işlevsel tasarımların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Oto güvenlik sistemleri kontrolünüzü yaptırmak için Çekmeköy oto servis noktamıza davetlisiniz.

Araç Güvenliği Kontrolü Nedir?

  Hareket halindeki araçların çevresel faktörlerle olan iletişimi sürücünün algısı dışında yönetilebilsin diye geliştirilen yeni nesil teknolojilere araç güvenliği kontrolü sistemleri adı verilir. Bu sistemler dur-kalk özelliğinden sabitleyici işlevine kadar sayısız kategoride geliştirilmiş otomasyonlardır. Araçlardaki akıllı yönetim sistemleri tarafından kontrolü sağlanan bu tasarımların, sürüş güvenliğine katkısı oldukça fazladır. Yeni nesil modellerde de sıklıkla tercih edilen araç güvenliği kontrolü için geliştirilmiş sistemlerden bazıları şunlardır:

  • Uyarlanabilir hız kontrol sistemi
  • Önden ve arkadan çarpışma uyarı sensörleri
  • Otomatik acil durum el freni
  • Acil arka frenleme
  • Kör nokta uyarı sistemi
  • Çapraz trafik uyarısı
  • Şerit sabitleyici
  Araç güvenliği kontrolü sağlamak adına geliştirilen yeni nesil teknoloji ürünleri; sürüş deneyiminin güvenlik kriterlerini karşılamak için kurgulanmıştır. Hız sabitleyiciler sayesinde limit aşımı olmadan hız ayarı yapmak, otomatik frenleme sistemleri ile olası kaza veya çarpışmaları önlemek daha kolay bir hale gelmiştir. Bu sistemlerin bakım ve onarımı için nitelikli hizmet almak, işlevsel çalışma koşullarının sağlanması açısından son derece önemlidir. Çekmeköy oto güvenlik sistemleri sayfamızda tüm detaylara ulaşabilir uzmanlarımızdı arayarak bilgi alabilrsiniz. Periyodik bakım için Çekmeköy oto tamir ve bakım noktamıza davetlisiniz.

Araç Güvenliği Sistemlerinin Bakımı

  Yol ve trafik güvenliğinin sağlanması için büyük katkı sunan pek çok tasarım ve sistem yeni nesil araç modellerinde bulunmaktadır. Bu sistemlerin bakımı ve araç güvenliği kontrolü yetkili firmaların çalışma alanlarından biridir. Etkin bakım planlamaları, profesyonel ekipman kullanım ve orijinal materyal tercihiyle yapılması gereken bu kontrollerden; maksimum verim almak için alanda uzman hizmet sağlayıcılar tercih edilmelidir.

  Yetkili hizmet sağlayıcılardan alınan sistem bakım hizmetleri, araç kullanımında performans arttırmanın en etkin yoludur. Sistem arızalarından hasar kaynaklı işlev sorunlarında kadar tüm güvenlik sistemlerinin uzman uygulamalarıyla düzenlenmesi gerekmektedir.

İlgili Konular

Komple Araç Boyama

Komple Araç Boyama

Komple araç boyama işlemi bazı araçların genel ihtiyaçları arasındadır.

Rehbere git

ESP Işığı Neden Yanar?

Rehbere git
ESP Işığı Neden Yanar?
15 Adımda Araç Nasıl Kontrol Edilir

15 Adımda Araç Nasıl Kontrol Edilir

Yukarıdaki adımların hepsi 15 adımlı kontrol sürecinin içerisinde yer almaktadır. Siz de kurumsal ve kaliteli firmaları tercih ederek bu avantajlı ve detaylı kontrol sisteminden faydalanabilirsiniz. Servisimizde de hali hazırda uygulanan bu işlem sayesinde pratik bir şekilde aracın neredeyse tüm sistemleri kontrol edilmektedir. Siz de aracınızı rutin bakımlar ve kontroller için servisimize getirebilir ve 15 adımlı kontrol sisteminden faydalanabilirsiniz.

Rehbere git

Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir

Çevre şartlarının en zorlu koşulları kış aylarında yaşanmaktadır. Dolayısıyla araçlar için de performans bakımından en fazla desteğe ihtiyaç duyulan dönem kış aylarıdır. Rüzgarlı, soğuk ve yağışlı geçen bu mevsimin teknik teçhizat üzerinde olumsuz bir etkisi bulunur. Dolayısıyla araç bakım periyotları arasında da kış bakımları oldukça önemli bir yere sahiptir. Kışın araçta kontrol edilmesi gerekenler ve mutlak ayarlardan bazıları şunlardır: Lastik kontrolleri yapılmalı ve kış lastiği kullanılmalıdır Motor yağı kontrolü yapılarak gerekirse değiştirilmelidir Motor hava fil...

Rehbere git
Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir