Akü Ölçümü ve Kontrolü

Akü Ölçümü ve Kontrolü

Servisimiz tarafından gerçekleştirilen işlemlerden biri olan akü kontrol son derece dikkat isteyen işlemlerden biridir. Siz de akü kontrolü işleminden faydalanabilir ve akünüzü tam verimi ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aracınız içerisinde yer alan en önemli bileşenlerden olan aküservisimizde özenle kontrol edildikten sonra tamir ve onarım işlemlerine geçiş yapılmaktadır. Akünüzün yeterli gücü sağlayamadığını düşünüyorsanız ve aracınızı ilk çalıştırma esnasında problem yaşıyorsanız kesinlikle akü kontrolü yaptırmalısınız. Akü motoru özellikle araçların ilk çalışması esnasında ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlayan marş motoruna güç sağlamaktadır. Bu nedenle araç içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Çekmeköy oto akü kontrolü noktamızda detaylı bakım onarım ve değişim hizmetleri yaptırabilirsiniz.

Akü Kontrolü ve Sıvı Değişkenleri

  Akü kontrolü esnasında dikkat edilmesi gereken diğer önemli durumlardan biri ise kesinlikle akü içerisindeki sıvı değişkenleridir. Bu sıvı değişkenleri yeterli düzeyde olmalı ve güç çıkışını desteklemelidir. Herhangi bir sıvı düzeyinin yetersiz olması durumunda yeterli performansı gösteremeyen akü birçok probleme neden olacaktır. Bu gibi problemler ile karşılaşmak istemiyorsanız akünüzü düzenli olarak kontrol ettirdiğinizden emin olunuz.
 Aynı zamanda akü kontrolü sonrası bakım ve onarım işlemlerini de üstlenen servisimizi tercih edebilirsiniz. Servisimiz aküler konusunda son derece tecrübe sahibi olan birçok çalışana ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede akünüzü kontrol ettirebilir ve kontrolün ardından bakım onarım işlemlerine geçiş yapabilirsiniz. Çekmeköy oto akü kontrol noktamıza davetlisiniz. Oto periyodik bakım, oto klima tamiri ve daha fazlası için çekmeköy oto servisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Akü Bakımı

 Düzenli aralıklar ile kontrol edilen aküler çok daha stabil bir şekilde çalışmakla birlikte aynı zamanda daha fazla performans da göstermektedirler. Akü bakımı konusunda son derece deneyimli olan firmamız akü kontrolünün ardından akünün genel durumunu gözden geçirerek bakım yapmaktadır.
Tüm ayrıntılara dikkat edilerek yapılan bu işlem ile akünüzün ömrünü uzatabilir ve daha uzun seneler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Akü sistemine yapılacak bakım ve kontrol sayesinde başınıza gelebilecek birçok farklı olumsuz durumdan da korunmuş olursunuz.
Özellikle araç ile uzun yola çıkıldığında akünün boşalması sonucu yolda kalan araçlar çok fazla zaman kaybetmektedir. Fakat akü kontrolü doğru şekilde yapılan araçlarda bu tarz problemler ile karşılaşılmayacağından dolayı herhangi bir problem oluşmamaktadır. Çekmeköy oto akü kontrol noktamıza davetlisiniz.

İlgili Konular

Oto Periyodik Bakımda Neler Değişir

Oto Periyodik Bakımda Neler Değişir

Periyodik bakım araçlarda öncül hazırlıkların yapıldığı ve hasar tespit/onarım işlemlerinin gerçekleştirildiği iki ana kategoriden oluşan tamiratların tümünü ifade eder. Belirli Km ve zaman aralıklarıyla yapılan periyodik bakımların ana amacı; araçların çalışma düzeneğini koruma altına alarak eskiyen parçaların ve sıvıların değişimi yapmaktır. Oto periyodik bakım işlemleri kapsamında değişimi ve kontrolü yapılan parçalar ile genel uygulamalar şu şekilde sıralanabilir: • Hava filtreleri kontrolü/ değişimi • Yağ filtresi kontrolü/ değişimi • Polen filtreleri kontrolü/ deği...

Rehbere git

Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Akü kışın donmaması için kış mevsimine kadar düzenli yapılan araç bakım hizmeti çok önemlidir. Araç sahiplerinin düzenli ve belirli aralıklarla uzman bir firmaya araç bakımı yaptırması, kış mevsiminde de akünün etkilenmemesi demektir. Aksi takdirde ihmal edilen araç bakımı, özellikle havaların soğumasıyla etkisini gösteren kış mevsiminde akünün donmasına neden olacaktır. Akünün donması ise aracın sürüş performansını doğrudan olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Aracın sürüş gerçekleştirmesi için gerekli olan tüm parçalar, aküye bağlıdır. U nedenle de akü kontrolü ve araç bak...

Rehbere git
Akü Kışı Donmaması İçin Ne Yapılması Gerekir
Komple Araç Boyama

Komple Araç Boyama

Komple araç boyama işlemi bazı araçların genel ihtiyaçları arasındadır.

Rehbere git

Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir

Çevre şartlarının en zorlu koşulları kış aylarında yaşanmaktadır. Dolayısıyla araçlar için de performans bakımından en fazla desteğe ihtiyaç duyulan dönem kış aylarıdır. Rüzgarlı, soğuk ve yağışlı geçen bu mevsimin teknik teçhizat üzerinde olumsuz bir etkisi bulunur. Dolayısıyla araç bakım periyotları arasında da kış bakımları oldukça önemli bir yere sahiptir. Kışın araçta kontrol edilmesi gerekenler ve mutlak ayarlardan bazıları şunlardır: Lastik kontrolleri yapılmalı ve kış lastiği kullanılmalıdır Motor yağı kontrolü yapılarak gerekirse değiştirilmelidir Motor hava fil...

Rehbere git
Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir