Amortisör Arızaları Nasıl Anlaşılır

Amortisör Arızaları Nasıl Anlaşılır

  Amortisör arızaları, aracın yol tutuşunu ve sürüş güvenliğini doğrudan etkiler. Yol tutuşunun zorlaşması da savrulma yaşanmasına neden olabilir. Bu durumun sonucunda ise istenmeyen ve beklenmeyen kazalar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle amortisör arızası önemsenmeyecek ya da şansa bırakılacak bir durum değildir. Web sitemizde bulunan firma iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşabilir ve amortisör arızası hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Amortisör Arızaları Nasıl Anlaşılır

Amortisör Arızası Nasıl Tespit Edilir ?

Amortisör Arızası Nasıl Tespit Edilir ?

  Arızalar sonucunda büyük tehlikeli durumlar yaşanabilir. Bu nedenle zamanında arızayı fark etmek ve profesyonel firmalardan yardım almak önemlidir. Amortisör arızasını anlayabileceğiniz belirtiler:

  • Aracın sürüş esnasında direksiyon simidinde olabilecek titreşimler,
  • Frene basıldığı anda aracın öne doğru dalması,
  • Aracın virajlarda bir yana yaslanması durumu,
  • Amortisör arızaları, fren tepkilerini yaklaşık %20 oranında azaltır. Aracın frenine asıldığında durma mesafesinin uzaması bir arızaya işaret eder.
  • Araç lastiklerinin düzensiz ve eşit olmayan bir şekilde aşınması
  • Yol tutuşunun ve direksiyon hakimiyetinin azalması,
  • Amortisör etrafında gözle görülebilir şekilde yap sızıntısı,
  • Ön amortisörlerde arıza var ise farların ayarlarında bozulma ve gece görüşünde azalma söz konusu olabilir.

  Amortisör arızasını siz bu şekilde tespit edebilirsiniz. Ancak tamiri gerektiğinde alanında profesyonel kişi ve firmalardan yardım almanız önemlidir. Ayrıca bu etkileri yaşamanızın ardından hızlı bir şekilde sorunu çözmeye odaklanmalısınız. Aksi söz konusu olduğunda aracınız ile tehlikeli bir duruma düşebilir ve geri alınamayacak durumlar yaşayabilirsiniz.

Amortisör Arızası Nasıl Tespit Edilir ?

Patlak Amortisör Tamir Edilir mi?

Patlak Amortisör Tamir Edilir mi?

  Amortisör; model, marka ve kalitesine göre farklı fiyatlandırabilir. Farklı fiyatlandırılsa bile amortisör fiyatları oldukça yüksektir. Herhangi bir arıza durumunda yenisini almak sizi maddi açıdan zorlayabilir.
Ancak tamir edilen amortisör sizi fazla maddiyattan kurtaracaktır. Tamir seçeneği de en az yenisini almışsınız gibi başarılı performans sağlayacaktır. Ancak tamir için tercih edeceğiniz servisin de burada önemi büyüktür. Firmamız sizi başarılı servis arayışından kurtarıyor. Başarılı, kaliteli ve doğru hizmet almak için firmamıza web sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
Güçlü bir iletişime önem veren firmamız bakım, onarım, tamirat ve diğer servis hizmetlerimiz hakkında bilgilendirecektir. Ayrıca amortisör arızaları hakkında da aklınıza takılan soru ve sorunlarınız için firmamıza ulaşabilirsiniz. Amortisör tamiri sonrasında lastik ve balast ayarları mutlaka kontrol edilmelidir.

Patlak Amortisör Tamir Edilir mi?